Gımiloğulları

GIMILOGULLARI 1992 yılında İzmir/Türkiye’de “Gıda Dışı Market Ürünleri” ticareti yapmak maksadıyla kurulmuştur. Kuruluş yılında çalışan sayısı 5 kişiyken bugün itibarıyla şirket bünyesinde yaklaşık 600 kişi çalışmaktadır. Şirket “Gıda Dışı Market Ürünleri” ticaretini şu şekilde yürütmektedir; 

Şirket idari, üretim, depolama, ithalat ve ihracat operasyonlarını İzmir’de Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde, kendisine ait yaklaşık 20.000 m2 lik bir tesisde geçekleştirmektedir. 
- İzmir ve civarında kendisine ait 15 FORBEST mağazası ile perakende satış, (Yaklaşık 21.000m2 kapalı alana sahip) 
- CEREN PLASTİK ile toptan satış 
- Çatı şirket olan GIMILOGULLARI Paz. Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile ulusal zincir marketlerinin “Gıda Dışı Market Ürünleri” tedarik faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Şirketin ticaretini yaptığı ürün grupları aşağıda belirtilmiştir. 
- Yılbaşı Ürün Grubu; Yılbaşı ağacı, sim süs çeşitleri, kotyon setler, kapı çelenkleri, sprey, konfeti ve tombaladır. Bu ürünler şirket tarafından İzmir’de üretilmektedir. Henüz üretimine başlanmayan bazı yılbaşı ürünlerinin de ithalatı gerçekleştirilmektedir. 
- Diğer Ana Ürün Grupları: Plastik ev gereçleri, plastik bahçe mobilya ve gereçleri, cam, porselen, ev ve bahçe tekstili, hediyelik, barbekü, hırdavat, çanta-valiz ve ampul gibi gıda dışı market ürünleridir. 

 Şirketin “Gıda Dışı Market Ürünleri” dışında; sağlık hizmetleri, inşaat, turizm ve enerji alanında da yatırımları bulunmaktadır.